Kredyt gotówkowe przez internet – bezpiecznie na raty

Nieustający rozwój technologii online dostarcza każdemu użytkownikowi sieci i nie tylko ciągle nowych i zaskakujących rozwiązań. Powoli przywykliśmy do konieczności zapoznawania się z coraz nowszymi osiągnięciami dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Jakby nie patrząc usprawniającymi nasze funkcjonowanie.
Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy online
Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy online

Nieustający rozwój technologii online dostarcza każdemu użytkownikowi sieci i nie tylko ciągle nowych i zaskakujących rozwiązań. Powoli przywykliśmy do konieczności zapoznawania się z coraz nowszymi osiągnięciami dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Jakby nie patrząc usprawniającymi nasze funkcjonowanie.

Jeszcze nie tak dawno każda przeprowadzana transakcja finansowa kojarzyła się z obowiązkową wizytą w oddziale banku i oczekiwaniem w słusznej długości kolejkach na wykonanie nawet najprostszych operacji.

Dziś sytuacja uległa diametralnej zmianie, na nikim nie robi wrażenia dokonywanie zakupów w internetowych drogeriach, opłacanie codziennych rachunków a nawet wzięcie kredytu online. Dziś prawie wszystko można wykonać za pośrednictwem internetu m. in. zaciągnąć pożyczkę online, założyć konto oszczędnościowe lub osobiste. Oferta coraz bardziej rozszerza się o różnorodne aplikacje mobilne pozwalające na korzystanie z usług bankowych w dogodnym miejscu i czasie. Wystarczy tylko dostęp do internetu – bezpiecznego internetu.

Jak wygląda sposób otrzymania gotówki przez internet na raty oraz bezpieczne poruszanie się w aplikacjach mobilnych przedstawimy w kilku punktach w dalszej części artykułu.

Kredyt zaciągnięty przez internet może być tak samo bezpieczny jak ten tradycyjny. Pamiętajmy tylko o zachowaniu odpowiedniej czujności i postępowaniu według kilku istotnych zasad!

Kredyt przez internet – jak to działa?

W praktyce procedura otrzymania kredytu gotówkowego przez internet niewiele różni się od tradycyjnego sposobu kredytowania w placówce bankowej. Większość czynności powiela się. Z tą małą różnicą, iż kredyt online otrzymujemy bez konieczności wychodzenia z domu. Między klientem, a bankiem zawarta zostaje oczywiście umowa kredytowa.

W zależności o jaki kredyt wnioskujemy może pojawić się konieczność przedstawienia odpowiedniej dokumentacji. Potrzebne zaświadczenia są takie same jak w przypadku stacjonarnie podpisywanej umowy min. zaświadczenie o dochodach. Jeżeli pojawi się konieczność ich przedstawienia, bank skontaktuje się z Tobą i poinformuje w jakim terminie i jaki sposób je przekazać.

Kredyt online bez zaświadczeń

Na minimum formalności mogą liczyć klienci banku, w którym planujemy zaciągnąć zobowiązanie. Posiadanie konta osobistego z miesięcznymi wpływami wynagrodzenia pozwoli na błyskawiczną ocenę wniosku i przyznanie kredytu bez zaświadczeń na dowód. Co ciekawe czasem posiadanie konta lub wcześniejsze korzystanie z usług danej instytucji wiąże się również z atrakcyjniejszym oprocentowaniem czy prowizją naliczaną przez bank. Wszystko za sprawą minimalizacji obsługi jakiej wymaga zlecana przez klienta operacja oraz walką o jak największą ilość klientów – konkurencja nie śpi.

Kredytobiorca za pośrednictwem internetowego formularza przesyła do placówki wniosek o przyznanie środków. Bank w niedługim czasie dokonuje weryfikacji klienta, bada zdolność kredytową ( jeżeli nie wiesz w jaki sposób sprawdzić swoją zdolność kredytową lub jak obliczyć ratę kredytu zapraszamy do skorzystania z dostępnego na stronie kalkulatora kredytowego). Po upływie kilkunastu minut możemy oczekiwać na telefoniczny kontakt z konsultantem banku w celu weryfikacji wiarygodności klienta.

Jeżeli dane zostały potwierdzone po kilku kolejnych minutach możemy spodziewać się wiadomości z decyzją o przyznaniu wniosku oraz o warunkach kredytu. Kolejnym krokiem jest zatwierdzenie przez klienta otrzymanych warunków za pośrednictwem kuriera lub przy pomocy przelewu weryfikacyjnego.

Polecane kredyty online na raty

Kredyt gotówkowy online na raty otrzymamy w takim baku jak Santander, czy biorąc pożyczkę Mini Ratka w PKO BP. Tak solidne instytucje finansowe pod względem bezpieczeństwa można polecać bez wątpliwości kredytobiorcą.

Kalkulacja kredytów w wysokości 20000 zł na czas spłaty 48 mies.

Santander logo

 

Kredyt Gotówkowy Santander

 

[Głosów:10    Średnia:3.2/5] Już oceniałeś. Twoja ocena to 5.0

oprocentowanie

3,99%

prowizja

9,80%

RRSO

10.12%

miesięczna rata

495.74 zł

koszt całkowity

23795.41 zł

Kontakt z konsultantem banku

PKO BP logo

 

Kredyt gotówkowy PKO BP – Mini Ratka

 

[Głosów:13    Średnia:4/5] Już oceniałeś. Twoja ocena to 5.0

oprocentowanie

9,99%

prowizja

4,99%

RRSO

13.11%

miesięczna rata

532.46 zł

koszt całkowity

25558.21 zł

Kontakt z konsultantem banku

Kredyt online – a bezpieczeństwo transakcji

W przypadku korzystania z bankowości elektronicznej należy bez wątpienia zachować maksymalną czujnością. Operacja wykonywana bez przestrzegania najważniejszych zasad bezpieczeństwa może niestety zakończyć się oszustwem kredytowym lub wyłudzeniem hasła/ kodów.

Zawsze należy upewnić się, iż wykonujemy wszystko zgodnie ze standardami, aby najważniejsze dane nie trafiły w niepowołane ręce. Wtedy bez obaw możemy korzystać z dogodnych form usług bankowości internetowej.

Analizując całą procedurę zawierania umów kredytowych można dojść do wniosku, że między wnioskami internetowymi a stacjonarną procedurą kredytową nie ma większej różnicy w prawdopodobieństwie wystąpienia oszustwa. Obie transakcje są obciążone podobnym ryzykiem.

Są klienci, którzy twierdzą, iż jest to metoda bezpieczniejsza niż np.wychodzenie z banku z torebką z pieniędzmi.

Zabezpieczenia w internecie
Zabezpieczenia w internecie

Poniżej kilka praktycznych porad dotyczących kredytów w internecie.

 • Przestrzeganie ich pozwoli na bezpieczne poruszanie się w bankowości elektronicznej.
 • regularna aktualizacja oprogramowania komputera oraz aplikacji mobilnych
 • komputer bądź telefon powinien posiadać aktualizowane oprogramowanie antywirusowe
 • ogranicz dostęp do skrzynki pocztowej osób postronnych
 • zanim zalogujesz się do swojego konta sprawdź czy połączenie z bankiem jest bezpieczne ( protokół „https://” , czy pojawia się symbol zamkniętej kłódki – dane potwierdzające nawiązanie bezpiecznego połączenia)
 • po żadnym pozorem nie udostępniaj osobom trzecim identyfikatorów, hasła służące do logowania są poufne
 • złą praktyką jest zapisywanie haseł oraz numerów PIN, jeszcze gorszą przechowywanie danych wraz z kartą,
 • bardzo dobrym zachowaniem jest zmiana haseł i pinów raz w miesiącu – jeżeli bank sam nie wymusza takiego działania – nie rzadziej niż raz na dwa / trzy miesiące
 • sprawdź dane przed wysłaniem przelewu weryfikacyjnego, w sieci działają wirusy, które potrafią podmienić numer rachunku odbiorcy
 • zawsze należy stosować się do zasad bezpieczeństwa jakie panują w danym banku
 • nie dokonuj działań związanych z zaciągnięciem kredytu z pośrednictwem niesprawdzonych sieci takich jak publiczne WI-FI czy kafejki internetowe

W jaki sposób banki dbają o bezpieczne transakcje swoich klientów?

 • weryfikacja klienta – identyfikator + PIN, tonek, token + PIN
 • protokół szyfrowania transmisji danych w internecie – SSL
 • kody przekazywane za pośrednictwem SMS
 • dostęp w oparciu o certyfikaty
 • kody jednorazowe do autoryzowania transakcji
 • limity transakcji
 • podpis elektroniczny
 • karty mikroprocesorowe z zapisanym certyfikatem
 • automatyczne wygasanie sesji po okresie nieaktywności użytkownika
Tematy: