Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy online
Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy online

Nieustający rozwój technologii online dostarcza każdemu użytkownikowi sieci i nie tylko ciągle nowych i zaskakujących rozwiązań. Powoli przywykliśmy do konieczności zapoznawania się z coraz nowszymi osiągnięciami dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Jakby nie patrząc usprawniającymi nasze funkcjonowanie.

Jeszcze nie tak dawno każda przeprowadzana transakcja finansowa kojarzyła się z obowiązkową wizytą w oddziale banku i oczekiwaniem w słusznej długości kolejkach na wykonanie nawet najprostszych operacji.

Dziś sytuacja uległa diametralnej zmianie, na nikim nie robi wrażenia dokonywanie zakupów w internetowych drogeriach, opłacanie codziennych rachunków a nawet wzięcie kredytu online. Dziś prawie wszystko można wykonać za pośrednictwem internetu m. in. zaciągnąć pożyczkę online, założyć konto oszczędnościowe lub osobiste. Oferta coraz bardziej rozszerza się o różnorodne aplikacje mobilne pozwalające na korzystanie z usług bankowych w dogodnym miejscu i czasie. Wystarczy tylko dostęp do internetu – bezpiecznego internetu.

Jak wygląda sposób otrzymania gotówki przez internet na raty oraz bezpieczne poruszanie się w aplikacjach mobilnych przedstawimy w kilku punktach w dalszej części artykułu.

Kredyt zaciągnięty przez internet może być tak samo bezpieczny jak ten tradycyjny. Pamiętajmy tylko o zachowaniu odpowiedniej czujności i postępowaniu według kilku istotnych zasad!

Kredyt przez internet – jak to działa?

W praktyce procedura otrzymania kredytu gotówkowego przez internet niewiele różni się od tradycyjnego sposobu kredytowania w placówce bankowej. Większość czynności powiela się. Z tą małą różnicą, iż kredyt online otrzymujemy bez konieczności wychodzenia z domu. Między klientem, a bankiem zawarta zostaje oczywiście umowa kredytowa.

W zależności o jaki kredyt wnioskujemy może pojawić się konieczność przedstawienia odpowiedniej dokumentacji. Potrzebne zaświadczenia są takie same jak w przypadku stacjonarnie podpisywanej umowy min. zaświadczenie o dochodach. Jeżeli pojawi się konieczność ich przedstawienia, bank skontaktuje się z Tobą i poinformuje w jakim terminie i jaki sposób je przekazać.

Kredyt online bez zaświadczeń

Na minimum formalności mogą liczyć klienci banku, w którym planujemy zaciągnąć zobowiązanie. Posiadanie konta osobistego z miesięcznymi wpływami wynagrodzenia pozwoli na błyskawiczną ocenę wniosku i przyznanie kredytu bez zaświadczeń na dowód. Co ciekawe czasem posiadanie konta lub wcześniejsze korzystanie z usług danej instytucji wiąże się również z atrakcyjniejszym oprocentowaniem czy prowizją naliczaną przez bank. Wszystko za sprawą minimalizacji obsługi jakiej wymaga zlecana przez klienta operacja oraz walką o jak największą ilość klientów – konkurencja nie śpi.

Kredytobiorca za pośrednictwem internetowego formularza przesyła do placówki wniosek o przyznanie środków. Bank w niedługim czasie dokonuje weryfikacji klienta, bada zdolność kredytową ( jeżeli nie wiesz w jaki sposób sprawdzić swoją zdolność kredytową lub jak obliczyć ratę kredytu zapraszamy do skorzystania z dostępnego na stronie kalkulatora kredytowego). Po upływie kilkunastu minut możemy oczekiwać na telefoniczny kontakt z konsultantem banku w celu weryfikacji wiarygodności klienta.

Jeżeli dane zostały potwierdzone po kilku kolejnych minutach możemy spodziewać się wiadomości z decyzją o przyznaniu wniosku oraz o warunkach kredytu. Kolejnym krokiem jest zatwierdzenie przez klienta otrzymanych warunków za pośrednictwem kuriera lub przy pomocy przelewu weryfikacyjnego.

Polecane kredyty online na raty

Kredyt gotówkowy online na raty otrzymamy w takim baku jak Santander, czy biorąc pożyczkę Mini Ratka w PKO BP. Tak solidne instytucje finansowe pod względem bezpieczeństwa można polecać bez wątpliwości kredytobiorcą.

Kalkulacja kredytów w wysokości 20000 zł na czas spłaty 48 mies.

Santander logo

 

Kredyt Gotówkowy Santander

 

[Głosów:10    Średnia:3.2/5] Już oceniałeś. Twoja ocena to 5.0

oprocentowanie

3,99%

prowizja

9,80%

RRSO

10.12%

miesięczna rata

495.74 zł

koszt całkowity

23795.41 zł

Kontakt z konsultantem banku

PKO BP logo

 

Kredyt gotówkowy PKO BP – Mini Ratka

 

[Głosów:13    Średnia:4/5] Już oceniałeś. Twoja ocena to 5.0

oprocentowanie

9,99%

prowizja

4,99%

RRSO

13.11%

miesięczna rata

532.46 zł

koszt całkowity

25558.21 zł

Kontakt z konsultantem banku

Kredyt online – a bezpieczeństwo transakcji

W przypadku korzystania z bankowości elektronicznej należy bez wątpienia zachować maksymalną czujnością. Operacja wykonywana bez przestrzegania najważniejszych zasad bezpieczeństwa może niestety zakończyć się oszustwem kredytowym lub wyłudzeniem hasła/ kodów.

Zawsze należy upewnić się, iż wykonujemy wszystko zgodnie ze standardami, aby najważniejsze dane nie trafiły w niepowołane ręce. Wtedy bez obaw możemy korzystać z dogodnych form usług bankowości internetowej.

Analizując całą procedurę zawierania umów kredytowych można dojść do wniosku, że między wnioskami internetowymi a stacjonarną procedurą kredytową nie ma większej różnicy w prawdopodobieństwie wystąpienia oszustwa. Obie transakcje są obciążone podobnym ryzykiem.

Są klienci, którzy twierdzą, iż jest to metoda bezpieczniejsza niż np.wychodzenie z banku z torebką z pieniędzmi.

Zabezpieczenia w internecie
Zabezpieczenia w internecie

Poniżej kilka praktycznych porad dotyczących kredytów w internecie.

 • Przestrzeganie ich pozwoli na bezpieczne poruszanie się w bankowości elektronicznej.
 • regularna aktualizacja oprogramowania komputera oraz aplikacji mobilnych
 • komputer bądź telefon powinien posiadać aktualizowane oprogramowanie antywirusowe
 • ogranicz dostęp do skrzynki pocztowej osób postronnych
 • zanim zalogujesz się do swojego konta sprawdź czy połączenie z bankiem jest bezpieczne ( protokół „https://” , czy pojawia się symbol zamkniętej kłódki – dane potwierdzające nawiązanie bezpiecznego połączenia)
 • po żadnym pozorem nie udostępniaj osobom trzecim identyfikatorów, hasła służące do logowania są poufne
 • złą praktyką jest zapisywanie haseł oraz numerów PIN, jeszcze gorszą przechowywanie danych wraz z kartą,
 • bardzo dobrym zachowaniem jest zmiana haseł i pinów raz w miesiącu – jeżeli bank sam nie wymusza takiego działania – nie rzadziej niż raz na dwa / trzy miesiące
 • sprawdź dane przed wysłaniem przelewu weryfikacyjnego, w sieci działają wirusy, które potrafią podmienić numer rachunku odbiorcy
 • zawsze należy stosować się do zasad bezpieczeństwa jakie panują w danym banku
 • nie dokonuj działań związanych z zaciągnięciem kredytu z pośrednictwem niesprawdzonych sieci takich jak publiczne WI-FI czy kafejki internetowe

W jaki sposób banki dbają o bezpieczne transakcje swoich klientów?

 • weryfikacja klienta – identyfikator + PIN, tonek, token + PIN
 • protokół szyfrowania transmisji danych w internecie – SSL
 • kody przekazywane za pośrednictwem SMS
 • dostęp w oparciu o certyfikaty
 • kody jednorazowe do autoryzowania transakcji
 • limity transakcji
 • podpis elektroniczny
 • karty mikroprocesorowe z zapisanym certyfikatem
 • automatyczne wygasanie sesji po okresie nieaktywności użytkownika