Na rynku zauważyć możemy ogromną ilość ofert pożyczek gotówkowych, reklamy widzimy w telewizji, internecie czy na ulotkach. Przyjrzyjmy się dokładniej na co zwrócić uwagę przy chęci wzięcia pożyczki.

Pożyczka gotówkowa

RRSO kredytów – co to jest?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to wartość, która w szybki sposób pozwala na porównanie zadłużeń. Pożyczka z najniższym RRSO będzie oznaczała najtańszą ofertę, nie należy mylić tego parametru z oprocentowaniem nominalnym.
Jeżeli planujesz zaciągniecie zadłużenia finansowego musisz się zapoznać dokładnie czym jest RRSO i jak je rozumieć. Da Ci to szanse na znalezienie atrakcyjnej oferty, zmniejszenie kosztów oraz podpisanie z bankiem umowy na bardzo dobrych warunkach. Bank jest zobowiązany podać tą wartość przy każdej ofercie kredytowej.

Jakie opłaty zawiera rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

W skład RRSO wchodzi oprocentowanie, prowizja oraz pozostałe koszty kredytów związane z obsługą kredytobiorcy. Wypunktowując są to:

  • opłata przygotowawcza – rozpatrzenie wniosku
  • koszt ubezpieczenia – możliwość zrezygnowania z tej opłaty
  • usługi dodatkowe, jeżeli takie występują
  • czas kredytowania oraz odsetki

Gdzie porównam pożyczki z RRSO?

Wyszczególnione oferty z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania oraz oprocentowaniem nominalnym znajdziesz w kalkulatorze kredytów gotówkowych. Przygotowany specjalnie przez nas program został przystosowany do obliczania pożyczek w ciągu kilku sekund.

W ciągu kilku minut porównasz i będziesz wiedział na którą ofertę warto zwrócić szczególną uwagę, a które należy omijać z daleka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]